Služby

Nabízíme veškeré druhy potisků dle daných předmětů:

Tampotisk

eMPe-Promotion-tampontisk

Touto technologií se tisknou v podstatě všechny druhy materiálu (plasty, sklo, kovy, dřevo, kůže, keramika). Technologie označovaná i jako tamponový tisk je vhodná zejména pro rozměrově menší předměty. Tampotiskem lze tisknout i vícebarevný tisk. U tampoprintu se pro přenos barvy na potiskovaný reklamní předmět používají silikonové tampony různých tvarů a tvrdostí. Díky tvarové přizpůsobivosti tamponu je možno přenést obrázek na povrch prakticky jakéhokoliv tvaru.

 

Transfer

eMPe-Promotion-transfer-tisk

U technologie transferu se nejprve využije plošný sítotisk, kdy se všechny barvy motivu loga nanesou zrcadlově na přenosový papír. Barvy se tisknou v opačném pořadí než u přímého tisku. Barvy se po natištění díky teplotě a tlaku přenáší z přenosového papíru na potiskované materiály. Výhodou metody transfer je vyšší brilance barev zvláště na tmavých odstínech textilií. Další výhodou transferu je možnost tisku velmi náročných předloh a možnost přesného tisku plnobarevných obrázků na různé textilní výrobky systémem rozkladu přímých barev.

 

Sítotisk

eMPe-Promotion-sitotisk

Sítotisk je klasická potisková technologie, při které je motiv loga přenášen na potiskovaný předmět pomocí sítotiskové šablony a tiskové stěrky. Touto technikou je možno potisknout papír, plastické hmoty, samolepky, textil, trička, reflexní vesty, čepice, tašky, deštníky a pod. Plošný sítotisk umožňuje i tisk plnobarevných předloh.

 

Sublimační tisk

eMPe-Promotion-sublimacni-potisk

Sublimační tisk je aplikování sublimačního inkoustu na povrch předmětu s použitím tepelného lisu. Inkoust se z pevné formy přemění na plyn a umožní potisknout předmět trvalým plnobarevným obrazem. Barvy proniknou povrchem předmětu. Výsledkem je kvalitní a dlouhotrvající potisk odolný proti poškrábání na rozdíl od jiných technik tisků, které tisknou pouze na povrch. Hlavní kritéria při tvorbě ceny je počet kusů zakázky. Počet kusů snižuje cenu za sublimační tisk.

 

Rotační sítotisk

eMPe-Promotion-rotacni-sitotisk

Rotační sítotisk je tisková technologie na válcové předměty. Motiv je přenášen na potiskovaný předmět pomocí sítotiskové šablony a tiskové stěrky. Rotační sítotisk se používá pro potisk kuličkových per, hrnků, popelníků, skleniček atd. Výhodou této technologie rotačního sítotisku je možnost i vícebarevného potisku po celém obvodu

 

Pískování

eMPe-Promotion-piskovani

Tato technologie pískování se používá na materiály sklo , hlavně u reklamních a dárkových předmětů jako jsou sklenice, apod. U technologie pískování se používá nejčastěji písek (korund), který je přes tlakové zařízení a pomocí trysek různých průměrů foukán na předmět přes samolepicí šablonu s vyleptaným motivem. Takto vypískovaný motiv na sklenicích je nesmyvatelný v myčce. Je stálý, neodstranitelný, originální a zdravotně nezávadný.

Pískované sklo oproti jiným technologiím vypadá decentně a luxusně. Vypískujeme vám na zakázku obrázky, písmo, různá loga, reklamní slogany, erby měst, osobní věnování a mnoho dalších motivů.

 

Výpal

eMPe-Promotion-vypal

Při této technologii se nejdříve natiskne motiv loga sítotiskem na přenosový papír. Následně se po odmočení natisklý motiv loga stáhne z papíru na potiskovaný předmět (hrnek, sklenička, konvička, talířky a pod.). Poté se předmět vypálí ve vypalovací peci při teplotě 550-750 °C. Během vypálení v peci se barva vpeče do povrchu – glazury předmětu. Touto technologií můžeme potisknout hrnek po celém jeho obvodu, dále tisknout na atypické tvary, které nelze potisknout rotačním sítotiskem a je zde možný tisk plnobarevných obrázků systémem CMYK.

 

UV plnobarevný tisk

eMPe-Promotion-UV-tisk

Plnobarevný UV tisk zaručuje zvýšení estetické hodnoty reklamních předmětů s potiskem loga vaší společnosti. Stroj pro digitální UV tisk používá polymerovou barvu a kontinuální UV sušení. Vzniklá polymerová vrstva vyniká dobrou otěrovou odolností, vysokým rozlišením a barevnou stálostí. Díky vysokému rozlišení lze tisknout jak plnobarevné rastrové motivy, tak i vektorovou grafiku. Umožňuje i tisk vysoce krycí bílé barvy, což výrazně rozšiřuje oblast použití v potisku tmavých a transparentních předmětů.

 

Výšivka

eMPe-Promotion-vysivka

Díky této technologii výšivky je možné vyšít logo zákazníka téměř na jakýkoliv textilní výrobek (ručníky, čepice, trička, bundy, dresy atd.), který se upíná do speciálního vyšívacího rámu. Logo zákazníka musí být s ohledem na velikost jednoduché, aby bylo po vyšití čitelné. Před vyšíváním textilu je nutno vytvořit řídící program stroje pro dané logo, který se účtuje zvlášť.

Ražba

eMPe-Promotion-razba

Tato technologie umožňuje tisknout (razit) na materiály jako kůže, koženka apod. Pro realizaci potisku reklamních předmětů touto technologií je potřeba vyrobit raznici z tepelně dobře vodivého materiálu ve tvaru motivu loga. Raznice vyrábíme dvojího typu. Hořčíková levnější a mosazná dražší, která vydrží více razících cyklů (téměř neomezeně). Výroba mosazné raznice se provádí ručním nebo strojovým gravírováním a je časově náročná, ale raznice se po zaplacení stává majetkem. Po upnutí raznice do razícího stroje je vyhřáta na požadovanou teplotu a pak pomocí teploty a tlaku dochází k vyražení motivu raznice do daného předmětu. Nejčastější reklamní předměty představují diáře, peněženky, samolepky a novoročenky.

U tohoto způsobu ražby se používají mosazné raznice z důvodu lepší vodivosti tepla. Ražba může být buď bez folie (tzv. slepotisk, který vytváří velmi decentní nenápadný reliéf loga v povrchu předmětu) nebo s fólií (vytváří velmi výrazný reliéf ve zvolené barvě folie (zlatá, stříbrná, aj.).

Laser

Laser je technologie využívající laserového paprsku pro popis kovových, pokovených, dřevěných reklamních předmětů.  Díky velice kvalitnímu, kontrastnímu a trvanlivému potisku (laserování) se jedná o téměř doživotní trvanlivost tisku.

U nerezových předmětů (butylky, hrnky, nože, atd.) je popis laserem decentní a jeho zabarvení je téměř shodné s původní barvou nerezového předmětu. Na silnější nerezové předměty (od síly materiálu 3 mm) lze využít schopnosti lokálního zakalení, v takovém případě je barva popisu tmavě hnědá až černá.

Při popisu propagačních předmětů touto technologií laseru dochází k odpaření svrchní části materiálu (u kovu a plastu cca 0,03 mm, u dřeva se dle tvrdosti hloubka pohybuje od 0,5-1,0 mm). U pochromovaných a poniklovaných reklamních předmětů (propisky, zapalovače atd.) tak vzniká velice kontrastní popis, kdy jeho zabarvení je závislé na barvě podkladového materiálu. 

Barva laseru na dřevěných předmětech záleží na tvrdosti a letech materiálu, většinou bývá o něco tmavší než vlastní předmět.